Zilele Educației Mecatronice 2018

În perioada 24-27 Aprilie 2018, Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu a organizat ediția a IX-a a manifestărilor intitulate „Zilele Educației Mecatronice”. Universitatea Transilvania din Brașov a fost reprezentată la acest eveniment de studenți și cadre didactice de la programul de studii de licență Mecatronică și programul de masterat Sisteme Mecatronice pentru Industrie și Medicină din cadrul Facultății Design de Produs și Mediu.

Studenții mecatroniști brașoveni s-au plasat și în acest an pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. Este pentru a șasea oară în ultimii opt ani când aceștia ocupă primul loc la cea mai complexă și dificilă competiție - Olimpiada Națională de Mecatronică – secțiunea SISTEME MECATRONICE.

Premii obținute