Decernarea titlului de PROFESOR EMERIT domnului rector ION VIȘA

În data de 25 noiembrie 2019, în Aula ”Sergiu T. Chiriacescu” a avut loc un eveniment festiv emoționant: acordarea  titlului de Profesor Emerit domnului profesor Ion VIȘA, rector al Universității Transilvania în perioada 2004-2012, pentru rezultate de excepție obținute în cei aproape 50 de ani de activitate didactică, științifică și managerială.

Titlul și diploma au fost acordate de domnul rector Ioan Vasile ABRUDAN și de domnul președinte al Senatului Mircea ȚIEREAN în cadrul unei ședințe festive a Senatului Universității.

Prin întreaga sa activitate academică, ştiințifică şi managerială, domnul rector Ion VIȘA a avut o contribuție semnificativă atât la formarea unor generații de profesionişti în domeniul mecanismelor și al sistemelor de energii regenerabile, cât şi la dezvoltarea instituțională şi creşterea prestigiului Universității Transilvania din Brașov.

LA MULȚI ȘI FRUMOȘI ANI, DOMNULE RECTOR VIȘA!