Zilele Educației Mecatronice Cluj-Napoca 2019

Felicitări studenților facultății pentru rezultatele obținute la "Zilele Educației Mecatronice – Cluj-Napoca 2019"

În perioada 21-24 Mai 2019, Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca a organizat ediția a X-a a manifestărilor intitulate „Zilele Educației Mecatronice”.

Pentru a șaptea oară în ultimii nouă ani studenții mecatroniști brașoveni ocupă PRIMUL LOC la cea mai complexă și dificilă competiție - Olimpiada Națională de Mecatronică – secțiunea SISTEME MECATRONICE.

La acest important eveniment au fost prezente centrele universitare din România care asigură pregătire de excelență în domeniul mecatronic: Universitatea Transilvania din Brașov, Universitatea Politehnica din București, Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca, Universitatea din Craiova, Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iași, Universitatea Politehnica Timișoara, Universitatea ”Lucian Blaga” din Sibiu, Universitatea Ștefan cel Mare din Suceava și Universitatea Tehnică a Moldovei.

Felicitări studenților și cadrelor didactice din facultate care au obținut aceste rezultate remarcabile!