Certificarea EUR-ACE® a două programe de studii din Facultatea DPM

Programele de studii Design industrial și Mecatronică din cadrul Facultății de Design de produs și mediu au primit luni, 26 martie 2018, în cadru festiv, certificarea EUR-ACE® care conferă absolvenților acestor specializări diploma de inginer recunoscută la nivel internațional.

Luni, 26 martie 2018, președintele ENAEE (European Network for Acreditation of Engineering Education), domnul prof.dr.ing. Bernard Remaud și președintele Agenției Române de Asigurare a Calității în Învățământul Superior, domnul prof.dr.ing. Iordan Petrescu au acordat, în cadru festiv, diplomele pentru certificarea EUR-ACE® a programelor de studii de Design Industrial și Mecatronică din cadrul Facultății de Design de Produs și Mediu.

Diploma de inginer certificată EUR-ACE® este recunoscută la nivel internațional, iar posesorilor acesteia li se conferă, la cerere, titlul de "EUR Ing".