Sărbătorirea Domnului Profesor Eugen CHIȘ, Rectorul Institutului Pedagogic din Brașov

Facultatea DPM a găzduit marți, 3 iulie 2018 la Aula ”Sergiu T. Chiriacescu” un eveniment deosebit: sărbătorirea domnului profesor Eugen CHIȘ cu ocazia împlinirii frumoasei vârste de 90 de ani. Cu acest prilej festiv și foarte emoționant, conducerea universității i-a acordat domnului rector CHIȘ Diploma de Excelență pentru aportul deosebit adus dezvoltării universității.

Domnul CHIȘ a fost rectorul Institutului Pedagogic din Brașov de la înființarea acestuia în 1960 și până la unirea cu Institutul Politehnic, în anul 1971, când a luat ființă Universitatea din Brașov.
Foști colegi, colaboratori și studenți ai domnului rector s-au reunit pentru a-i transmite gândurile bune și urări de ”La mulți ani!”.