Concursul Energy Challenge

Joi, pe 25 noiembrie la ora 17:00, Energy Challenge ajunge la universitea ta.

Link de conectare: Energy Challenge - Joi, 25 noiembrie, ora 17:00

Îți vom prezenta oportunitățile pentru studenți create de E.ON România, culminând cu Energy Challenge, competiția care te provoacă să aduci o schimbare în lumea energiei.

De 15 ani compania E.ON organizează programe de dezvoltare a tinerilor din România, menite să susțină dezvoltarea personală și profesională a studenților și masteranzilor.  Cele mai importante acțiuni de acest gen sunt Energy Challenge, START și GraduatE.ON.Ce este mai exact Energy Challenge?

Este un concurs pentru tinerii ce urmează studii de licență sau masterat pe teritoriul României. Urmărim dezvoltarea creativității studenților, conturând cadrul ideal unde studenții își pot testa ideile și cunoștințele construind un business real. Temele concursului sunt Energia verde, Eficiență energetică și optimizare rețea, Produse și servicii clienți și Digital & Smart.

Valoarea brută totală a premiilor este de 32.929lei și este repartizată în formatul următor:

• Locul 1- 3000 Euro
  • Locul 2 - Voucher de vacanță de 500 euro/participant