Informații burse - semestrul II 2022/2023

Informații burse sociale

Bursele sociale sunt anuale, ca urmare se distribuie doar la începutul anului universitar.

Pentru bursele sociale ocazionale se vor depune dosare până în data de 28 aprilie 2023, conform instrucțiunilor afișate la adresa: https://dpm.unitbv.ro/ro/studenti/anunturi/692-burse-ocazionale-semestrul-ii-2022-2023.html

Informații burse de merit

Bursele de merit se alocă la studenții integraliști, în ordinea descrescătoarea a mediilor, în limita numărului de burse rezultate în urma împărțirii fondului de burse proporțional cu numărul de studenți pentru fiecare  program de studii și an.  Aceste burse se alocă automat, deci nu trebuie depusă cerere.

Bursele de merit pentru semestrul II al anului universitar 2022/2023 au fost alocate și pot fi consultate în conturile personale ale studenților.

Eventualele contestații se depun în scris la secretarialul facultății până vineri, 24 martie 2023.

Criterii de acordare burse de merit

Număr burse alocate pe programe și ani de studii