Sesiunea de examene de iarnă 2024

Sesiunea de iarnă se va desfășura în perioada 20 ianuarie – 11 februarie 2024,

Reprezentanții grupelor sunt rugați

• • să stabilească datele examenelor în comun acord cu cadrele didactice,
  • • să completeze datele pe modelul atașat și
  • • să trimită tabelul completat (în format excel) prin mail la Secretariat, la adresa f-dpm@unitbv.ro.

Programările se vor trimite de pe contul instituțional (…@student.unitbv.ro)!

Pentru încărcarea eficientă a sălilor de examen, vă rugăm planificați examenele începând cu orele 8.00, 11.00, 14.00 sau 17.00 (pachete de 3 ore/examen)

Conform Hotărârii Consiliului Facultății nr. 61 din 09.02.2023, se vor respecta următoarele:

• • evaluările de tip colocviu se pot planifica în ultima săptămână dinainte de sesiune, după finalizarea tuturor activităților didactice specifice disciplinei (în afara orelor didactice prevăzute în orar), sau, cel târziu, în prima săptămână de sesiune, iar cele de tip examen în perioada sesiunii;
  • • Planificarea se va face în așa fel încât între două evaluări consecutive să fie minim 2 zile calendaristice libere!

Termen: 22.12.2023

Vă rugăm respectați termenul, deoarece situația centralizată de Secretariat va trebui trimisă spre verificare/confirmare și cadrelor didactice, astfel încât primirea și rezolvarea eventualelor observații venite din partea acestora să poată fi făcută înainte de începerea sesiunii!