Plată taxe prin virament bancar

Taxele de școlarizare, respectiv pentru examenele sau laboratoarele restante se pot plăti și prin virament bancar.

Datele necesare sunt următoarele:

• Beneficiar : UNIVERSITATEA TRANSILVANIA DIN BRASOV
  • CUI : 4317754
  • Cont IBAN : RO08TREZ13120F330500XXXX
  • BIC/SWIFT TREZROBU
  • Banca : TREZORERIA MUNICIPIULUI BRAŞOV

Detaliile privind plata trebuie sa cuprindă in mod obligatoriu urmatoarele informații :

• – Numele si prenumele studentului (exact ca în evidențele facultății),
  • – Inițiala tatălui,
  • – Facultatea,
  • – Anul de studiu,
  • – Forma de invatamint (zi, ID,FR),
  • – Tipul taxei (de școlarizare / de repetare examen / de recuperare laborator),
  • – În cazul taxelor de repetare examen sau de recuperare laborator: disciplina pentru care se achită taxa.

Dovada plății taxei de școlarizare se va trimite la secretariat, la adresa f-dpm@unitbv.ro. Termen achitare tranșa II: 30 mai 2020. Conform hotărârii BCA din 29.05.2020, pentru studenții care depun cerere de amânare motivată împreună cu documente doveditoare, termenul se poate amâna pănă la a 30 iunie 2020.

Dovada achitării taxei pentru repetare examene creditate sau recuperare laborator se va trimite electronic cadrului didactic!