Studenții programului de Industrial Design participanți la GLASSBERRIES DESIGN AWARDS

Pe 7 iunie 2018, cu ocazia „BARCELONA’S DESIGN WEEK” s-au decernat premiile celei de-a 7-a ediții a ”GLASSBERRIES DESIGN AWARDS”, competiție organizată de firma BA Glass.  Ceremonia a avut loc în sala Auditorium a Casei Milá (La Pedrera), operă a arhitectului Antoni Gaudi.

La ediția de anul acesta a prestigioasei competiții, a fost invitată pentru prima oară o universitate din România, Universitatea Transilvania din Brașov. Au participat peste 200 de studenți din 11 universități, din 5 țări (Portugalia, Spania, Polonia, Germania, România), fiind depuse 139 de proiecte. Între cele 76 de proiecte selectate în finală, studenții Facultății Design de Produs și Mediu, programul Industrial Design, s-au calificat cu 7 proiecte: Roberta Bedners, Alexandra Formagiu, Ștefan Ion, Diana Lică, Flavius Păduraru, Ana Roșca, Robert Slaminek – anul IV-ID, respectiv, Incze Zoltan și Ionuț Mușat – anul III-ID.

Mai multe detalii