Informații pentru studenți

Informații administrative:

• În cazul problemelor care nu se pot rezolva prin mail, vă puteți prezenta la Secretariat, pe bază de programare prealabilă – în vederea evitării aglomerației și a reducerii timpului de așteptare.
  • Programarea se poate face prin telefon (0268-473113), sau mail (f-dpm@unitbv.ro), cu minim o zi înainte.
  • În corespondența cu secretariatul sau cu cadrele didactice, vă rugăm folosiți adresa de mail instituțională (…@student.unitbv.ro)!
  • Urmăriți site-ul facultății (în special pagina https://dpm.unitbv.ro/studenti/anunturi.html), deoarece acolo se afișează toate informațiile de interes general.
  • În cazul în care vă schimbați numărul de telefon, vă rugăm să anunțați și Secretariatul, ca să vă putem contacta în cazul unei probleme urgente, în interesul dumneavoastră.
  • De asemenea, dacă vă schimbați cartea de identitate, să ne aduceți/trimiteți o copie după cea nouă, să vă putem actualiza și dosarul de student.

Listă tutori

Alte informații de actualitate, pentru studenții din anul I:

• Carnetele de student se vor elibera după începerea anului universitar, până în data de 15 octombrie.
  • Legitimațiile de călătorie (care oferă gratuitate pe tren) pentru anul universitar 2020-2021 nu le-am primit încă – le vom elibera și pe acelea în cel mai scurt timp posibil, după ce le primim.
  • Dosarul de student trebuie să cuprindă următoarele:
    • Fișa candidatului – listată de pe platformă,
    • Contractul de școlarizare – în original,
    • Certificat de naștere – copie legalizată, sau conform cu originalul (pe baza prezentării originalului),
    • Copie după cartea de identitate,
    • Diploma de bacalaureat – în original,
    • Foaia matricolă – în original,
    • Adeverință medicală – în original,
    • 3 poze (dimensiunea 3/4).

Studenții care la confirmarea locului nu au depus la dosar toate aceste acte, vor aduce actele lipsă – conform instrucțiunilor pe care urmează să le comunicăm în curând.

• Dosarele pentru bursă socială – pentru cei care se încadrează – se vor depune la Secretariat, conform regulamentului, în primele două săptămâni ale anului universitar – pentru detalii, urmăriți site-ul facultății!